Úvod Léčba alergie na pyl

Léčba alergie na pyl

Diagnostika a léčba alergie na pyl

Při zaznamenání alergických projevů jakéhokoliv typu, je nutné navštívit odborného lékaře, alergologa. Ten pomocí rodinné anamnézy, testů a laboratorním rozborem krve určí o jakou alergii jde, na co je jedinec alergický.

Léčba není jen symptomatická, tedy nepostihuje pouze projevy alergie, i když se při rozvinutí alergie předepisuje, především pro úlevu pacienta. Dalším léčebným postupem je podávání protizánětlivých léků, jde především o prevenci. Při dlouhodobém a pravidelném užívání mohou zabránit projevům alergie nebo je výrazně oslabit. Jednou z velmi účinných metod je léčba vakcínami (hyposenzibilace). Pacientovi je formou kapek či injekcí podáváno určité množství upraveného alergenu, které se postupně zvyšuje.

Organizmus si zvolna na alergen zvyká a naučí se jej tolerovat. Účinnost této metody, která je dlouhodobá, je kolem 80%. Záleží však na dobré spolupráci a zodpovědném přístupu pacienta.

Informace o pěstování rostlin najdete na Growplants.cz

Alternativní léčba alergie na pyl

Příkladem alternativní léčby alergie na pyl je homeopatie. Homeopat předepíše určité léky, které mohou pomoci, jak ke zmírnění alergických projevů, tak i k prevenci. Dalšími možnostmi, které se nabízí je pobývání v solné jeskyni, či inhalace solných dýmek. Doplňky stravy, zvláště bylinné směsi apod. by měly být vždy konzultovány s alergologem.


Diskuse (0 komentářů)

Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Alergie-na-pyl.cz
Kontakty